Vrbovka je bylina, které se daří v mírném podnebí Evropy. Narazit na ni můžete i na našem území a poznáte ji podle světle fialových až bílých hroznovitých květů.
Užívání a dávkování
Vrbovka malokvětá: jak často ji užívat? Drcenou formu byliny můžete užívat dlouhodobě, neboť nevykazuje žádné vedlejší účinky. Udělejte si z ní čaj, který je nenáročný na přípravu a zabere Vám minimum času. Nasypejte jednu vrchovatou lžičku drcené byliny do hrnku, zalijte ji 250 ml vody a nechte ji
louhovat 5 – 10 minut. Po této době čaj sceďte.
Doporučujeme Vám vypít dva šálky denně, a to ráno nalačno a večer půl hodiny před večeří.
Obecné informace
Vrbovka malokvětá má účinky srovnatelné s Komonicí lékařskou a Hluchavkou bílou. Vysloužila si přezdívku „Ohnivá bylina“, neboť roste i na místech, kde byste to nečekali: na spáleništích. V medicíně nalezla uplatnění právě Vrbovka malokvětá, u které byly prokázány léčivé účinky. Setkáte se s několika formami této byliny, ale nejpopulárnější je sušená drcená Vrbovka. V přírodě, v nížinách i podhorských oblastech Evropy, Asie a Severní Ameriky, se vyskytuje až 200 druhů této byliny.
Vrbovka se doporučuje mužům na prostatu a ženám na zlepšení menstruačního a menopauzálního komfortu. Je to ale i bylina s preventivním působením a pomáhá udržet správný chod organismu. Tuto rostlinu si můžete zkusit vypěstovat sami a usušit ji při maximální teplotě 35 °C. Ale ne každý je zdatným zahradníkem nebo možná nemáte místo či čas na pěstování. Botanic tuto bylinu zařadil do své stálé nabídky a přináší Vám ji v drceném stavu.