Vrcholák pravý
Prášek z plodů v kapslích

Plody Vrcholáku pravého dokážou pomoct s řadou zdravotních neduhů. Přispívají ke snížení emočního stresu a posilují kardiovaskulární systém. Vyzkoušejte je také při poruchách trávení nebo jako prevenci proti vzniku rakovinového bujení. Celý popis
  = 150kap.        
  = 600 mg        
  = / dávka

Seznámení s rostlinou Vrcholák pravý

Vrcholák pravý je tropický strom, který dorůstá až 35 metrů. Mimořádně se mu daří ve vlhkém subtropickém a tropickém podnebí. Vyskytuje se zejména na Arabském poloostrově, Indii, Madagaskaru, Srí Lance nebo Filipínách. Charakteristická je pro něj bílo-růžová kůra, která se používá v ajurvédské terapii. Listy Vrcholáku dosahují délky až 40 cm. K léčebným účelům se využívají plody různorodého tvaru, které připomínají peckovici.

Složení Vrcholáku pravého

V plodech se nachází mnoho účinných látek, z nichž je nejvýznamnější látka haritaki. Nechybí v nich ani glykosidické deriváty, kumariny, flavonoidy, huminové kyseliny, luteolin, nebo terflavin A.

Účinky Vrcholáku pravého

Vrcholák pravý je po tisíciletí nedílnou součástí ajurvédské medicíny. Tato rostlina velkou měrou přispívá ke zlepšení zažívacích problémů a vykazuje antibakteriální, protizánětlivé a antimykotické vlastnosti. Plody dále

  • pomáhají při léčbě herpesu
  • odstraňují toxiny, zejména z močových cest a trávicí soustavy
  • působí pozitivně na kardiovaskulární systém
  • harmonizují psychiku a posilují nervový systém

Vedlejší účinky Vrcholáku pravého

Vrcholák pravý nemá žádné prokázané vedlejší účinky. Přesto jsou jeho plody nevhodné pro těhotné a kojící ženy a pro děti. V případě jakýchkoliv zdravotních potíží zkonzultujte užívání Vrcholáku se svým lékařem.

Dávkování Vrcholáku pravého

Doporučená denní dávka je 4-5 kapslí denně. 2 kapsle ráno před snídaní a 2-3 kapsle před obědem.

Vhodné kombinace

Některé rostliny se mohou kombinovat s jinými bylinami, čímž dojde k zesílení účinků. Vrcholák má však natolik silné působení, že nepotřebuje pomoc ostatních bylin.

Nevhodné pro

  • Kojící ženy
  • Těhotné ženy
  • Děti
  • Osoby s nízkým krevním tlakem
Země původu
UPOZORNĚNÍ

Vzhledem k nařízením Evropské Unie a současné legislativě nesmíme u produktů uvádět některé informace. Mezi ně například patří účinky jiné, než schválené EU, zmínky o užívání u některých produktů, nebo dávkování a vědecké studie.

Jiné názvy produktu

Bylinku můžete znát i pod cizojazyčnými nebo chybnými názvy. Terminalia catappa

Podobné zboží