Zelená káva
Extrakt ze semen arabica s obsahem 50% kyseliny chlorogenové v kapslích

Jedlá zrna kávovníku, která díky svému nezpracovanému stavu obsahují více aktivních látek, něž klasická pražená káva. Díky tomu jsou účinnější a také mnohem vyhledávanější pro svou podstatu. Celý popis
  = 40kap.        
  = 500 mg        
  = / dávka

Francouzská firma Berkem roku 2002 přichází s novým extraktem, který by měl pomáhat v hubnutí. Je jím extrakt ze Zelené kávy, kde je jako hlavní látka kyselina chlorogenová. Extraktvelký úspěch, během čtyř let se dostává do ostatních zemí Evropy a 2006 dokonce vyhrává bronzovou medaili za potravinový doplněk na konferenci HCE. Přelomový byl však tok 2008, kde se extraktu otevřely dveře do Spojených států. Problémy s obezitou si přímo žádaly něco podobného, nyní bylo vyslyšeno. Přítomnost tohoto doplňku způsobila převrat v produkci přípravků na hubnutí. Co je ale Zelená káva? Je to to samé co ráno pijeme, nebo se nějak liší?

Název Zelená káva (také hledáno jako Green Coffee) by mohl připadat jako forma některé ze Zelených potravin. Jedná se však o téměř to samé, jako normální pražená káva. Jediný rozdíl je v tom slově "pražená". Pražení je tepelná úprava, které jsou vystavena kávová zrna. Tím se ničí většina antioxidantů a především fenolitické sloučeniny. Zelená káva je tedy klasická arabica jen nijak neupravená. Jsou v ní zachovány veškeré pro nás důležité složky.

Z historického hlediska je používání kávy datováno do 15. století, zemí původu tohoto zvyku je s západoasijský Jemen. Nepodložené záznamy však mluví o poněkud dřívějším datu a oblastech nynější Etiopie. Avšak tyto záznamy nemají dostatek relevantních důkazů, proto jsou zmiňování jako alternativní možnost. Důležitost kávy jako takové je nejvíce vidět na počtu zemí, které ji pěstují. Jen pro představu - momentálně se káva pěstuje ve více jak 70 zemích světa. Zmiňovali jsme si jisté sloučeniny..co tedy Zelená káva obsahuje?

Složení Zelené kávy

Při rozborech bychom narazili na dvě farmakologicky podstatné složky. Jednou z nich je Kofein. Ten si nemusíme moc představovat, jedná se o alkaloid, mající stimulující účinky na náš centrální nervový systém (mimo jiné). Další látkou je fenolitická sloučenina jménem kyselina chlorogenová. Tu si zapamatujme, určuje hlavní účinky Zelené kávy. Mezi další patří například látky podporující termogenezi, různé vitamíny a další. Jaké účinky tedy čekat od tohoto doplňku?

Účinky Zelené kávy

je to především stimulace našeho organismu, kterou pocítíme jako první. Za ni je zodpovědný kofein. Urychlením metabolismu, zvýšením srdečního rytmu a krevního tlaku tak podporuje celkovou činnost našeho těla. Zároveň účinkuje na centrální nervový systém, čímž podporuje vitalitu a oddaluje příznaky spánku. To, čeho si už nevšimneme na první pohled se děje v našem těle. Kyselina chlorogenová je jednou z látek, které by se při pražení zničily. Její účinky jsou přitom to hlavní, co spolu s kofeinem požadujeme. Dokáže ovlivňovat metabolismus cukrů, zpomalovat jejich vstřebávání a tím oddalovat pocit hladu. Tyto účinky dohromady tvoří celek, který nám pomáhá v hubnutí. Než se k tomu ale dostaneme, povězme si něco o nežádoucích účincích.

Je čeho se bát?

Pokud budeme užívat zelenou kávu tak, jak máme a budeme dodržovat jak čas užívání tak i dávku, nic by se nám stát nemělo. Je to samozřejmě subjektivní, ale z všeobecného hlediska nejsou žádné závažné vedlejší účinky. Pokud bychom však tak neučinili, může se u nás projevit nespavost či podrážděnost. To způsobuje především kofein. Měli bychom se zaměřit i na skupiny lidí, kteří by užívání Zelené kávy měli konzultovat se svým lékařem. Především se jedná o těhotné a kojící ženy, osoby trpící vysokým krevním tlakem, kardiovaskulárními chorobami, nebo děti do 16 let.

Hubněme se zelenou kávou

Jak již bylo řečeno - Zelená káva podporuje hubnutí. Jak to dokáže? Mohou za to dvě látky, které jsme si zmínili - kofein a kyselina chlorogenová (CGA). Dochází tak ke zvýšení krevního tlaku a zrychlení metabolismu. Tím se začínají odbourávat tukové buňky - zvýšená termogeneze je pomalu začíná spalovat jako energii. To by nestačilo, musí se přidat další efekt, který zaručuje CGA. Jedná se o působení na metabolismus cukrů. Ty jsou štěpeny a mnohem pomaleji se vstřebávají. Tím pádem nemáme tak rychle hlad. Spojením zmíněných účinků tak máme prostředek, který nám POMŮŽE s pálením tuků a redukcí tělesné váhy. Slovo pomůže je zvýrazněno kvůli tomu, abychom nezapomínali na jednu věc, kterou mnoho lidí nechápe. Hlavní práce je stále na nás, my se musíme začít hýbat, my musíme omezit jídelníček tak, aby byl zdravý a dostatečně výživný. Zelená káva nám jen pomáhá, bohužel neumí zázraky.

Jak to s ní tedy je?

Při vyřčení názvu - Zelená káva, se často dostává jisté kontroverze. Mohou za to události a především i nespokojení lidé. Někteří z nás si bohužel myslí, že nemusí dělat nic. Údajně stačí žít tak jako do dnes, vychutnávat si nezdravé jídlo s minimem pohybu a vše se udělá samo. Tak to ale není. Musíme se začít hýbat a změnit vše na co jsme byli zvyklý, poté bude Zelená káva účinkovat. Jsou to tedy bohužel i tito lidé, kteří vykřikují silná slova typu - podvod, lež a tak dále. To nevrhá na produkt dobré světlo. Navíc není ani zastání ve formě relevantních studií. Pár jich sice vyšlo, ale skupiny testovaných lidí byly žalostně malé - 16-40 lidí. Vše vyeskalovalo roku 2014 v USA, kdy byla soukromá podnikatelka zažalována za šíření klamné reklamy a prodej nekvalitního produktu. Případ skončil pokutou ve výši 9 milionů dolarů ve prospěch žalující straně. Ani tato skutečnost moc nepřidala na důvěryhodnosti. Jak to s ní tedy je? Jedná se o podvod? Pokud uděláme vše, změníme jídelníček, budeme se hýbat a nastavíme si zdravý životní styl, Zelená káva nám pomůže. Pokud však ne, nepomůže nám zhola nic.

Správné dávkování

Nesmíme zapomínat na správné dávkování. Jak by mělo vypadat? Jelikož je náš produkt Zelená káva obsahuje kapsle plněné extraktem, užití je jednoduché. Stačí si vzít jednu kapsli 30 minut před snídaní a jednu 30 minut před obědem. Zpočátku užívání bychom měli ideálně první 2-3 dny užívat je jednu kapsli před snídaní, abychom si ověřili účinky na našem tělu. Nezapomínejme dodržovat cyklus - 3 týdny užívání a týden pauzy.

Možnosti užívání

V úvahu by připadalo pití nápojů ze Zelené kávy. Jelikož se jedná o extrakt, je vše mnohem jednodušší. Kapsli zapijeme cca 200 ml vody.

Vhodné kombinace pro lepší účinky

Nejlepší možné kombinace představuje Zelená káva s Guaranou, nebo Garcinií cambogia. Gaurana pomáhá v urychlování metabolismu a stimulaci organismu, Garcinie omezuje ukládání tuků v našem těle.

Země původu
UPOZORNĚNÍ

Vzhledem k nařízením Evropské Unie a současné legislativě nesmíme u produktů uvádět některé informace. Mezi ně například patří účinky jiné, než schválené EU, zmínky o užívání u některých produktů, nebo dávkování a vědecké studie.

Jiné názvy produktu

Bylinku můžete znát i pod cizojazyčnými nebo chybnými názvy. Coffea arabica

Podobné zboží