Zlatobýl obecný
Nať

Zlatobýl obecný se hojně vyskytuje na severní polokouli a obsahuje dostatek antioxidantů a dalších látek. Tato plevelná rostlina ale nesmí skončit v propadlišti času, neboť má co nabídnout hlavně ženám. Celý popis
  = 100g        
  = / dávka
Zboží Vám doručíme již od 59Kč (zdarma od 999 Kč).

Užívání a dávkování

Zlatobýl obecný neboli Celík Zlatobýl patří mezi tradiční byliny lidového léčitelství. Kromě antioxidačního působení zvyšuje pohodu v období menopauzy.

Nať ze Zlatobýlu se šetrně usuší a rozdrtí pro následnou přípravu čaje. Přidává se do směsi nebo se prodává samostatně v prodyšných papírových sáčcích. Jednu čajovou lžičku Zlatobýlu (cca 3 gramy) zalijte 250 ml vroucí vody a louhujte přikryté asi 15 minut. Čaj přeceďte a vypijte. Užívejte ho nejlépe 2 až 3x denně. Drcenou nať můžete využít i pro přípravu kloktadla: 2 lžíce sušené natě zalijte 500 ml vody, přiveďte k varu a vařte 15 minut. Odvar nakonec sceďte. Bylinu neužívejte dlouhodobě.

Obecné informace

Zlatobýl obecný pravý se vyskytuje na našem území na loukách, ve škarpách u silnic, na pastvinách, rumištích i železničních náspech. Ke svému růstu potřebuje světlo a mírné klima. Další druhy Zlatobýlu bychom našli v Asii a v Severní a Jižní Americe. Zlatobýl poznáte podle drobných žlutých úborů v hroznovitém květenství. Nezřídka dorůstá výšky jednoho metru. Osvědčil se zejména pro zlepšení menstruačního a menopauzálního komfortu. Tato dlouholetá trvalka do Vás předá svou jiskřivou energii.

Zlatobýl vnímají mnozí lidé jako plevel, a přitom má neodmyslitelné místo v čínské medicíně a tradičním léčitelství. Nejvíce účinných látek se schovává v listech a květech. Zlatobýl obecný je ale jako plevel „mírumilovnější“ než příbuzné americké druhy Zlatobýl obrovský a Zlatobýl kanadský. Foto Zlatobýlu obecného naleznete na internetu i v různých herbářích a tuto rostlinu si nemůžete splést s žádnou jinou. Tato bylinka se dá kombinovat s dalšími bylinami a přidává se do čajových směsí. Chuťově připomíná Pendrek a Lékořici.

Účinné látky

  • Antioxidanty
  • Saponiny
  • Silice
  • Třísloviny
  • Vitamin C
Země původu

Zdravotní účinky

  • Působí jako antioxidant
  • Zlepšuje stav kloubů a kostí
  • Zlepšuje menopauzální komfort
  • Zlepšuje (před) menstruační komfort
  • Zlepšuje obranyschopnost
Jiné názvy produktu

Bylinku můžete znát i pod cizojazyčnými nebo chybnými názvy. Solidago virgaurea

UPOZORNĚNÍ

Doplněk stravy, není náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí.
Skladujte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním světlem.

Na základě ustanovení Evropského parlamentu nemůžeme u tohoto produktu uvádět více informací. Více informací najdete na externích zdrojích. Děkujeme za pochopení.

Výrobce: PlaBio s.r.o., Podzimní 37, 466 02 Jablonec nad Nisou, Česká republika, IČ: 03945294

Podobné zboží