Acerola - Extrakt z plodů s 25% kyseliny askorbové v kapslích
Acerola - Extrakt z plodů s 25% kyseliny askorbové v kapslích
Acerola - Extrakt z plodů s 25% kyseliny askorbové v kapslích
Acerola - Extrakt z plodů s 25% kyseliny askorbové v kapslích

Acerola
Extrakt z plodů s 25% kyseliny askorbové v kapslích

Malpighia glabra, Barbadoská třešeň, Malpíghie, Acerola
Produkt z Brazílie

Acerola, neboli Malpihhia glabra, je rostlina známá především pro její obsah vitamínu C, který je pro naše tělo opravdu důležitý... Celý popis
Doručíme v úterý 26.9.
Přihlašte se a získejte lepší cenu
Našim věrným zákazníkům dáváme lepší ceny.
Přihlásit se
V rostlinné říši bychom hledali čistý vitamín C jen těžko. Nejčastěji se vyskytuje jako součást většího komplexu. Podobně jako u ostatních věcí, existuje i zde pár výjimek. Mezi ně patří i dobře známá Acerola, latinským názvem Malpighia glabra. Mezi složkami, o kterých si povíme za okamžik, se nachází i tak zvaná kyselina askorbová, což je prakticky vitamín C. Jedná se o jeho čistou podobu, což nabízí hned několik použití. Krom toho, že se Acerola používá k ochucování a vaření, její složení nabádá k něčemu mnohem důležitějšímu. Co to je? K tomu se hned dostaneme.
  Nejdříve bychom se s Acerolou měli seznámit. Co to je, kde roste a jak vypadá? Malpighia je buď strom, nebo hustý keř dorůstající se výšky až 6 metrů. Jeho jemně chlupaté žluté větve jsou zdobeny lístky a jednou do roka i červenými či růžovými květy. Z těchto květů se postupem času stane malý, cca 3 centimetry velký plod se znatelnými třemi žebry. Barvou jsou jasně šarlatově červené, což přispívá k alternativnímu názvu - Barbadoská třešeň. Acerola totiž roste i na karibském ostrově Barbados. Tím se dostáváme k oblastem výskytu. Domovinou Aceroly jsou oblasti od Střední po Jižní Ameriku. Vlivem působení člověka se však postupně rozšířila po zbytku světa. Můžeme na ni tak narazit i v Africe, Asii, ale i Austrálii. Dřevina je velmi tvrdá, její využitelnost pro stavby, nebo topení, není však moc využitelná. Už bylo dost teorie, pojďme si povědět více toho, co nás opravdu zajímá.
Složení Aceroly
Jak jsme již zmínili, Acerola je prakticky zdroj přírodního vitamínu C, což je v tomto případě přímo kyselina askorbová. Další látky jsou například flavonoidy, minerální látky, ale i zbytek vitamínů, mezi které patří vitamín A, B1, B2, B6 a další. Co to vše dohromady přináší? 
Účinky Malpighie
Vzhledem ke zmíněnému obsahu látek jsou účinky více než jasné. Vitamín C se používá při nachlazení, pomáhá tělu se vyrovnat s podobnými nemocemi. To však není vše. Především si můžeme prozradit působení na náš imunitní systém. Díky tomu se zvyšuje obranyschopnost, kterou potřebuje každý z nás. Tím účinky nekončí. Je prokázáno přispívání k tvorbě kolagenu, který je důležitý pro naše chrupavky, cévy, ale i kosti, dásně a všeobecně kožní buňky. Vitamín C přispívá k normální energetické funkci metabolismu, ale i nervového systému, omezuje únavu a oxidativní stres u buněk. To vše vypadá jako dostatečný důvod k jeho užívání. Jenže jak bychom ho měli správně užívat? A kolik ho vlastně máme brát?
Dávkování Aceroly
Dávkování je v tomto případě velmi jednoduché. Acerola je ve formě prášku a navíc v kapslové podobě. Kapsle obsahuje cca 588 mg Aceroly, tudíž bychom měli brát jednu denně.
Jak tuto kapsli brát?
Kapsle se skvěle užívají. Stačí je zapít vodou - cca 200 mililitrů. Stejně tak můžeme kapsli rozdělat a obsah nasypat do vody a rozmíchat. Acerola je příjemně nakyslá.
Můžu Acerolu kombinovat
Kombinace Aceroly je vhodná s Jinanem dvoulaločným, neboli Ginkgo bilobou. Dochází k zesílení účinků a lepší prevenci.
Vedlejší účinky
U Aceroly se vedlejších účinků bát nemusíme. Pokud budeme dodržovat denní dávku, nic se nám stát nemůže. Pokud bychom tam neučinili, dostaví se bolesti hlavy, trávicího ústrojí, nevolnost a nespavost.