Gotu kola

Pomůže Vám v mnoha oblastech Vašeho zdraví – přesvědčte se!

Gotu kola pro zdravou mysl, duši a tělo

Gotu kola se hojně vyskytuje v jihovýchodní Asii, kde se jí daří v horských bažinatých oblastech. Tato rostlina s alternativním názvem Pupečník asijský je po tisíciletí součástí tradiční asijské medicíny, ale o jejích účincích se můžete přesvědčit i Vy! Nejprve si ale odhalme, jaký přínos má Gotu kola pro Vaše zdraví a v jakých formách ji seženete na Botanicu. Připraveni? Pojďme na to!

Duševní nerovnováha

Jestliže se cítíte psychicky rozladěni a potýkáte se dlouhodobě se špatnou náladou, Gotu kola podpoří duševní klid a zažene chmury.

Potíže s pamětí

Gotu kola přispívá k jasnějšímu uvažování, působí preventivně proti zapomnětlivosti, zlepšuje paměťové funkce a zvyšuje inteligenci. Prospívá také starším lidem se senilním chováním.

Problémy s klouby

Mnoho z Vás se potýká s revmatickými bolestmi a nedostatkem kolagenu v kloubech. Gotu kola může být řešením těchto potíží a může zamezit jejich zhoršení.

Nedostatek energie

Gotu kola dokáže doplnit ztracenou energii, zlepšit fyzickou odolnost a posílit Vaši vitalitu. To oceníte zejména tehdy, když jste vyčerpaní z práce nebo z běžných denních povinností.

Špatné cévy

Tato bylina příznivě působí na Vaši cévní soustavu, což se příznivě odráží na činnosti oběhové soustavy. A když jsou cévy zdravé, klesá riziko infarktu a mozkové mrtvice.

Vracející se nemoci

Někoho mohou trápit vícečetná onemocnění, která často přecházejí do chronického stádia. Vyzkoušejte Gotu kolu, jež posiluje imunitu a má regenerační schopnosti.

Pupečník asijský – to je klenot v mnoha formách

Bylina Gotu kola se zpracovává do mnoha forem a každý z Vás si tedy může vybrat takovou, která mu bude maximálně vyhovovat. Do Botanicu jsme zařadili čtyři formy Gotu koly a záleží na Vašem životním stylu a osobních preferencích, po jaké sáhnete. Pokud v tomto směru stále tápete, na následujících řádcích se dozvíte přínosné informace o jednotlivých formách.

Drcené listy
Prášek z listů
Extrakt z byliny 10:1 v prášku
Top
Extrakt 10:1 v kapslích

Drcené listy

Na Botanicu nechybí ani forma drcených listů Gotu koly. Z listů se připravuje odvar, takže dopřejete svému organismu prospěšné látky a zároveň budete dodržovat pitný režim. Odvar získáte tím způsobem, že zalijete 8 gramů listů vroucí vodou. Po 10 až 20 minutách louhování nápoj sceďte a denně popíjejte 2 až 4 šálky.

Forma vhodná pro

Drcené listy si oblíbí všiichni milovníci čajů, protože listy Gotu koly se připravují podobným způsobem. Nápoj můžete popíjet v průběhu celého dne, abyste zvládli všechnu práci. Můžete si ho vzít třeba i do auta do termosky.

Koupit drcené listy

Jak užívat drcené listy

1 8g zalijte horkou vodou.

2 Nálev necháme 10 - 20 minut vylouhovat a poté scedíme.

3 Denní dávka jsou 2-3 šálky.

Prášek z listů

Prášek z listů obsahuje o něco menší koncentraci účinných látek, proto jej můžete užívat ve větších dávkách, nejlépe 8 gramů 2 – 3x denně. Stejně jako koncentrát v prášku, rozmíchejte prášek z listů ve sklenici vody nebo ho přidejte do jídla, Smoothie či Shaku. Doporučenou denní dávku nepřekračujte, aby Vás netrápily bolesti hlavy.

Forma vhodná pro

Prášková forma zaujme všechny příznivce tradičního užívání bylin, kteří chtějí čistý přírodní produkt. K odvažování můžete použít digitální váhu nebo jiné náčiní, dokud nebudete mít denní dávku v oku. Nápoj si můžete připravit doma i v zaměstnání, protože Vám to zabere minimum času.

Koupit prášek

Jak užívat prášek z listů

1 8g zalijte horkou vodou.

2 Rozmíchejte

3 Denní dávka jsou 2-3 šálky.

Extrakt z byliny 10:1 v prášku

V extraktu v prášku se nachází stejná koncentrace přírodních látek jako v extraktu v kapslích, ale liší se způsobem užívání. Denně Vám postačí 0,5 gramu prášku, k jehož odvážení budete potřebovat náčiní. Prášek pak můžete rozmíchat v 250 ml vody nebo jej můžete přidat do jogurtu či ranní snídaně. Takto užitá Gotu kola Vás podpoří ve vykonávání naplánovaných úkolů.

Forma vhodná pro

Prášková forma nebude vadit těm z Vás, kteří si rádi osvojují rituály při přípravě bylinek a chtějí se sami podílet na odměření denní dávky Gotu koly. Přesné množství není složité odvážit, neboť na Botanicu k tomu máme k dispozici potřebné náčiní.

Koupit extrakt

Jak užívat extrakt

1 Užívejte 0,3g - 1 menší odměrka, 1x denně

2 Extrakt rozmíchejte ve vodě a vypijte

3 Můžete také přimíchat do oblíbeného nápoje nebo jídla

Extrakt 10:1 v kapslích

Jestliže teprve začínáte s užíváním bylin a hledáte nejjednodušší formu, extrakt z Gotu koly v kapslích bude tou správnou volbou. V kapsli naleznete koncentraci účinných látek – vitaminů, minerálů i alkaloidů. Kapsle jsou v mnoha ohledech praktické, protože se dobře přenášejí a můžete je mít stále u sebe v kabelce nebo brašně. Extrakt Vás nabudí, ale neobsahuje žádný kofein, což ocení lidé citliví na jeho účinky.

Forma vhodná pro

Kapsle s extraktem jsou ideální pro ty, kteří chtějí mít po ruce doporučenou denní dávku Gotu koly a nemají čas odměřovat přesné množství ani vařit si nálevy. Oceníte je v momentě, kdy potřebujete co nejrychleji nabudit, například před delší cestou autem nebo před náročnou pracovní schůzkou.

Koupit kapsle

Jak užívat kapsle

1 Užívejte 1 kapsli, 1x denně

2 Zapijte dostatečným množstvím vody, cca 300ml

Gotu kola uzdravuje a povzbuzuje

Účinky Gotu koly prokázali již naši předci a i Vy máte šanci poznat, že je opravdu přínosem pro Vaše fyzické a psychické zdraví. Ne nadarmo se jí v dávných dobách přezdívalo „Elixír mládí“ a zaslouží si, abychom na ni nahlíželi obdobným způsobem. V současné době roste Gotu kola v mnoha oblastech světa a kromě Asie bychom ji nalezli také v Austrálii a Jižní Americe.

Až se budete potýkat s poklesem nálady, zapomínáním a nemocemi, sáhněte po Gotu kola a vylaďte funkce svého organismu. Indická ajurvéda této bylině přisuzovala další moc: staří Indové věřili, že rostlina rozvíjí vědomí a duchovní schopnosti. Co je na tom pravdy, to můžete posoudit sami. Gotu kolu ale nemusíte užívat jen na zdravotní obtíže, ale jako prevenci proti různým onemocněním a degenerativním změnám v mozku. Tuto bylinku můžete zkombinovat s Brahmi, čímž dosáhnete nejlepšího působení na mozkovou činnost.

Moderní doba a medicína se snaží zpochybnit účinky bylin, nevyjímaje rostliny Gotu koly. Vznikají různé nesmyslné směrnice, které omezují jejich propagaci a zakazují informovanost o účincích bylin. Nenechme sebou manipulovat a věřme své intuici i zkušenostem minulých generací a lidových léčitelů. Chemické léky nadělají v těle jenom paseku, kdežto bylinky mají minimum nežádoucích účinků a šetrnou cestou napraví naše zdraví. Gotu kola je důkazem toho, že rostlinná říše je nevyčerpatelnou studnicí léčivých bylin!

Pro případ, že prahnete po dalších, obecnějších informacích, navštivte náš herbář.