Sortiment

Posílení imunity

Podpořte obranyschopnost svého těla. Snadněji pak odoláte mnoha nemocem a s dostatkem energie pro vás bude každý den příjemnějším.
Zvolte si:
Skladem
Zlevněné
Novinky
Seřadit podle:
Zobrazeno 20 produktů z 35
Stránka: 12

Posílení imunity

Funkce imunitního systému

Efektivní činnost imunitního systému je pro náš život opravdu klíčovou. Zajišťuje totiž obranu těla před působícími bakteriemi, viry a plísněmi, chrání ho ale i před vlastními poškozenými buňkami (např. nádorovými buňkami), ale i proti různým toxickým látkám. Z toho je zřejmé, že základním předpokladem pro dobré fungování imunitního systému, je schopnost rozpoznání vlastních struktur od těch zničených nebo škodlivých. Více o roli imunitního systému si přečtěte ve slovníku pojmů.

Veškeré bakterie, viry, kvasinky nebo toxiny, které pro nás mohou být nebezpečné, lze snadno dostat do těla při dýchání nebo třeba při jídle. Na posílení naší imunity pak stále potřebujeme mít ve střehu různé druhy bílých krvinek a mnoho tisíc druhů bílkovinných molekul.

Podpora imunitního systému

Pokud se chceme ubránit negativním vlivům z našeho okolí, ale i umět eliminovat poškození buněk v našem těle, je pro nás podstatné vědět, jak naši imunitu posílit. A ideální je, pokud to provedete co nejvíce možnými způsoby. Můžete si vybrat z našich 9 tipů, jak posílit imunitu. Největších změn se dočkáte, pokud zmiňované rady zahrnete trvale do svého života.

Při sníženém fungování imunitního systému hovoříme odborně o imunodeficienci. Mezi příčiny oslabené imunity lze zařadit nezdravou stravu, dlouhodobý stres, nedostatek spánku. Projevy pak mohou být různé. V každém případě se snížená imunita dříve či později odrazí na kvalitě Vašeho života. Je velmi znát, pokud každý den začínáte s dostatkem energie a připraveni na veškeré výzvy nebo si už několikátý týden řešíte své zdravotní potíže, jste unavení a vyčerpaní.