Mozek pracuje, i když spíme a zaslouží si dovolenou. Využijte 30% slevu na BrainUP

Bojujte proti únavě efektivně a zdravě

Doba čtení: 3 minuty, 12.února 2018, Poradna

Únava

Dnešní uspěchaná doba je vyčerpávající pro náš organismus a psychiku. Abychom vydrželi rychlé tempo a dosahovali co nejlepších výkonů, často saháme po pomocnících proti únavě. Oblíbené jsou různé energetické nápoje, chemické drogy a cigarety, které jsou ale návykové a z dlouhodobého hlediska našemu tělu neprospívají. Bojujte proti únavě efektivně a zdravě – víme, jak na to!

V boji proti únavě Vám pomohou stimulanty!

Proti únavě Vám pomohou léčivé rostliny, tzv. stimulanty, které posilují organismus proti stresu a nepříznivým vlivům z okolí. Jako mávnutím kouzelného proutku odstraní únavu a nabudí Vás, takže budete své úkoly zvládat levou zadní. Stimulanty zkvalitní Váš profesní i soukromý život a budete mít více energie pustit se s vervou do všech činností. Tyto bylinky proti únavě mohou působit i preventivně, zvlášť pokud víte, že se každý rok potýkáte s jarní či podzimní únavou.

Jaké byliny Vás probudí zpět k životu?

Cola nitida

1. Kolovník lesklý (Cola nitida)

Kolovník lesklý pochází z afrických deštných pralesů a o jeho blahodárných účincích na Vaši koncentraci a fyzickou výkonnost se můžete přesvědčit na vlastní kůži. Alkaloid kofeinu a teobromin Vás přivedou k životu, pomohou v boji s nadbytečnými kilogramy a posílí Váš sexuální apetit, takže potěšíte svého partnera. Kolovník Vás „nakopne“ takřka ihned a zvýšený výkon Vám vydrží až šest hodin.

Mitragyna speciosa

2. Kratom (Mitragyna speciosa)

Kratom se používá v nižších dávkách pro odstranění únavy, zbystření mysli a zvýšení sexuálního libida. Již deset minut po jeho požití pocítíte jeho zázračné účinky. Uvolníte se a stres si budete držet daleko od těla. Účinky mohou přetrvávat až po dobu šesti hodin, což je téměř stejně dlouho jako Vaše pracovní doba. U této byliny je obzvlášť důležité dodržovat doporučené dávkování a nepřekračovat ho, jinak se mohou dostavit závratě a mírná nevolnost.

Paullinie nápojná

3. Guarana (Paullinie nápojná)

Guarana je cenný zdroj energie. Zbaví Vás únavy a potlačuje chuť k jídlu, takže budete snáze hubnout. Guarana nastartuje Váš organismus dostatečně silnou dávkou kofeinu, která je až čtyřnásobně vyšší než v kávě. Oproti kávě je ale Guarana zdravější alternativou a při dodržení doporučeného dávkování nevznikají žaludeční ani srdeční potíže a neobjevuje se nespavost ani nervozita. Kofein z Guarany se vstřebává pomaleji a zaručuje tak pomalejší a rovnoměrnější působení.

Yerba Maté

4. Maté

Popíjení čaje Maté je nejrychlejší cestou k zahnání únavy a zvýšení fyzického a psychického výkonu. Tento osvěžující nápoj si naordinujte pokaždé, když se budete cítit vyčerpaní a nebudete mít sílu pokračovat dál. Maté Vás vytrhne z letargie a usnadní Vám vyrovnat se s každodenními úkoly. A jako bonus Vám pomůže v boji s nadbytečnými kilogramy a sníží Vám hladinu cholesterolu a cukru v krvi.

Bylinné stimulanty jsou výbornými pomocníky pro všechny unavené a nemotivované lidi. Jako mávnutím kouzelného proutku přestanete být vyčerpaní a zaženete syndrom vyhoření. Vyzkoušejte naše bylinky proti únavě a přesvědčte se sami, že se po nich budete cítit jako znovuzrození!

Autor článku
Radka Kelichová
Copywriterka
Doba čtení: 3 minuty, 12.února 2018, Poradna
Líbí se vám tento článek? Tak ho nasdílejte:
Facebook INSTAGRAM
Podobné články
Kategorie
Vyhledat článek
Populární články
Nejčastější štítky
Zobrazit další