Sortiment

Bílý leknín
Drcené květy

Bílý leknín - Drcené květy
Bílý leknín - Drcené květy
Bílý leknín - Drcené květy
Bílý leknín - Drcené květy
Bílý leknín - Drcené květy
Rostlinka přímo z rybníku, která okouzluje po staletí svým krásným vzhledem. Celý popis
  = 25g        

Hlavní přednosti

  • Příjemné aroma
  • Působí na mozek
  • Původní bylina domorodců

Pod latinským názvem Nympheaea alba se se skrývá velmi známá rostlinka. V češtině ji známe jako bílý leknín, v angličtině - White lotus. Ještě na chvilku zůstaneme u latinského názvu. Za něj vděčí leknín nymfě, která se zamilovala do Herkula. Po své smrti se přeměnila na překrásnou vodní květinu, kterou leknín je. Můžeme ho znát například z jezer, a rybníků, které zdobí během léta. Snese ale i pomalu tekoucí hladiny. Pro svůj růst vyžaduje hloubku 50 až 150 centimetrů. U nás bychom na leknín narazili především na jižní Moravě.

Bílý leknín má silný po dně plazivý oddenek, z něhož vyrůstají listy. Jedná se o dlouze řapíkaté listy s čepelí plovoucí na hladině. Doba květenství je u Bílého leknínu stanovena od června do srpna.

Své použití zaznamenal i v lidové medicíně a to jako sedativum.

Složení

Rostlinka obsahuje alkaloidy nufarin a glykosid nymfalin. Spolu s dalšími bychom narazili i na nornuciferin, apomorphine a další.

Země původu

UPOZORNĚNÍ

Vzhledem k nařízením Evropské Unie a současné legislativě nesmíme u produktů uvádět některé informace. Mezi ně například patří účinky jiné, než schválené EU, zmínky o užívání u některých produktů, nebo dávkování a vědecké studie. Tento produkt není potravina a není určen k orálnímu užití.