Sortiment

Bujarník yohimbe
Prášek z kůry

Bujarník yohimbe - Prášek z kůry
Bujarník yohimbe - Prášek z kůry
Bujarník yohimbe - Prášek z kůry
Bujarník yohimbe - Prášek z kůry
Bujarník yohimbe - Prášek z kůry
Bujarník yohimbe je cca 20 metrů vysoký strom rostoucí v Africe. Zde je používán pro své afrodiziakální účinky. Celý popis
  = 10g        

Hlavní přednosti

  • Oblíbené u domorodců
  • Přímo z původních oblastí
  • Známo stovky let

V oblastech afrického kontinentu roste strom, který se latinsky nazývá Corynanthe yohimbe. Původem mu jsou oblasti Jižní Afriky, odkud se následně rozšířil po celém kontinentu. Nejvíce roste v Kamerunu, Kongu, Nigérii a dalších. Jedná se o 20 metrů vysoký strom z čeledi mořenovitých. Pro optimální pdomínky se vyskytuje především v deštných pralesích. Má 8-13 centimetrů dlouhé tuhé, vejčité listy a světle hnědou kůru. Kvete nevýraznými květy, ze kterých se stanou drobné plody.

Yohimbe je po staletí používáno pro své afrodiziakální účinky. V 19. století se tak Yohimbe dostává i do Evropy, kde se okamžitě stává velmi oblíbeným. Roku 1960 bylo dokonce přezkoumáno úřadem pro kontrolu léčiv - FDA.

Obsažené látky

Yohimbe obsahuje opravdu mnoho látek. Za podstatné můžeme však považovat pouze alkaloidy, kde hraje hlavní roli tak zvaný Yohimbin

Země původu

Kategorie produktu

UPOZORNĚNÍ

Vzhledem k nařízením Evropské Unie a současné legislativě nesmíme u produktů uvádět některé informace. Mezi ně například patří účinky jiné, než schválené EU, zmínky o užívání u některých produktů, nebo dávkování a vědecké studie. Tento produkt není potravina a není určen k orálnímu užití.