Bujarník yohimbe - Prášek z kůry
Bujarník yohimbe - Prášek z kůry
Bujarník yohimbe - Prášek z kůry
Bujarník yohimbe - Prášek z kůry

Bujarník yohimbe
Prášek z kůry

Corynanthe yohimbe, Corynanthe yohimbe, Pausinystalia yohimbe, Bujarník johimbe, johimbe, johimbi, yohimbe bark, strom lásky, quebrachine, yohimbeherinde
Produkt z Kamerunu

Bujarník yohimbe je cca 20 metrů vysoký strom rostoucí v Africe. Zde je používán pro své afrodiziakální účinky. Celý popis
Doručíme v úterý 27.3.
Přihlašte se a získejte lepší cenu
Našim věrným zákazníkům dáváme lepší ceny.
Přihlásit se
V oblastech afrického kontinentu roste strom, který se latinsky nazývá Corynanthe yohimbe. Původem mu jsou oblasti Jižní Afriky, odkud se následně rozšířil po celém kontinentu. Nejvíce roste v Kamerunu, Kongu, Nigérii a dalších. Jedná se o 20 metrů vysoký strom z čeledi mořenovitých. Pro optimální pdomínky se vyskytuje především v deštných pralesích. Má 8-13 centimetrů dlouhé tuhé, vejčité listy a světle hnědou kůru. Kvete nevýraznými květy, z kterých se stanou drobné plody.
Yohimbe je po staletí používáno pro své afrodiziakální účinky. Používali ho domorodci, čehož si všimli němečtí misionáři. V 19. století se tak Yohimbe dostává i do Evropy, kde se okamžitě stává velmi oblíbeným. Roku 1960 bylo dokonce přezkoumáno úřadem pro kontrolu léčiv - FDA.
Obsažené látky
Yohimbe obsahuje opravdu mnoho látek. Za podstatné můžeme však považovat pouze alkaloidy, kde hraje hlavní roli tak zvaný Yohimbin. Ten je zodpovědný za veškeré účinky.