Dárkové balení - Balíček čajů
Dárkové balení - Balíček čajů

Dárkové balení
Balíček čajů

Pokud hledáte dárek pro milovníka čajů, už nemusíte - tento balíček uspokojí všechny jeho touhy. Celý popis
Toto zboží již nenabízíme

Vyberte si podobné zboží z nabídky níže. Děkujeme

Podobné produkty
Balíček čajů se skvěle hodí pro osobu, která je tímto směrem zaměřená. Může to být babička, taťka, kamarád, ale i rodinný známý. Dlouho jsme přemýšleli, co bychom do takového balíčku měli dát. Chceme zkrátka poskytnout od každého trochu. Proto jsme vybrali ty nejvyjímečnější čaje a to po stránce chuťové, účinkové, ale i přípravové. Co že jsme to vybrali?
Osobité vysokohorské Ai Lao
Tento černý čaj si Vás získá jsou podmanivou chutí. Vyskytuje se v Číně, ve světoznámé oblasti Yunnan, odkud pocházejí všechny prvotřídní čaje. Zde se pěstuje na plošinách v nadmořské výšce okolo 2000 metrů. Čím nás jistě překvapí je příjemná chuť s jiskřičkou medové sladkosti. Okouzlující je i barva samotného čaje, která je zlatavá s jemným nádechem červené. Abychom si však mohli vychutnat tyto benefity, musíme čaj správně připravit. na 100-150 mililitrů bychom měli použít 3g čaje, což je zhruba jedna polévková lžíce. Teplota vody nesmí přesáhnout 90 stupňů, jinak bychom čaj spálili. První nálev se musí louhovat rychle - kolem jedné minuty. U dalších nálevů můžeme louhování prodlužovat - celkem můžeme připravit až 5 nálevů. Hlavně ho nepřelouhujme, abychom nezkazili onu osobitou chuť.
Jemně něžný Cui Ming
Na rozdíl od Ai Laa se jedná o zelený čaj. Po zalití se však zarazíme, jelikož je jeho barva a opravdu velmi jemná, spíše připomíná čaj bílý. Odrůda je pěstována v oblasti Simao v čínském Yunnanu. Lístky jsou ručně sbírány velmi mladé, díky čemuž se chuť i barva podobá právě čaji bílému. Co nás jistě zaujme je fakt, že se čaji přezdívá Smaragdová záře, za což je zodpovědná barva lístečků. Jiskřivě nazelenalý nálev se v ústech rozvine ve velmi příjemnou chuť s rozmanitými tóny sladkosti. Pokud bychom snad zaznamenali trpkost, je nutné zkrátit dobu louhování. Ta by se měla pohybovat kolem 1 až 2 minut s vodou o teplotě maximálně 70 stupňů. Té bychom na 3g čaje (jedna polévková lžíce) měli použít cca 100 mililitrů.
Energizující Maté
V Jižní Americe roste strom s názvem Ilex paraguariensis, z jehož lístků se připravuje světoznámé Maté. Jedná se o nápoj starých a moudrých indiánů, kteří s jeho pomocí získávali sílu a ztracenou vitalitu. Maté totiž obsahuje vysoký obsah kofeinu a kardio-stimulantů. Díky tomu dokáže urychlit metabolismus a tím nás povzbudit. Maté s sebou nese i určitý styl a jakýsi rituál. Pije se z misky, dříve vydlabané tykve, pomocí jakéhosi brčka se sítkem. Do misky se dají drcené lístky a zalijí se horkou vodou o max 80-90 stupních, nechá se louhovat a následně se pije skrze ono pítko. To vše udělalo z Maté nápoj velmi oblíbený a často vyhledávaný. Pokud by někomu snad vadila jeho nezaměnitelná chuť, může si ji zpříjemnit medem, nebo například karamelem. Nenechte si ujít jedinečnou možnost jej ochutnat.
Jedinečná, nespoutaná Matcha
V dalekém Japonsku si vždy rádi vychutnali zelený čaj. Spíše však jako tonikum, jako lék na určité problémy. Proto se divili, když roku 1191 přivezl japonský zenový mnich Eisai nový způsob užívání a přípravy zeleného čaje a to až z Číny. Čaj namleli a pili ho spíše pro jeho chuť, než jako lék. To odstartovalo revoluci v pití tohoto nápoje. Osvojili si ho například samurajové, ale i samotní mniši. Ti nám tak předávají ono poselství, onu tradici, díky které si můžeme vyzkoušet souznění chuti a účinků. Čaj však musíme umět připravit. K tomu postačí dva nástroje - speciální metlička Chasenu a miska Chashaku. Příprava není vůbec složitá. Jen pamatujme, že voda nesmí být teplejší, než 80 stupňů - cca jednu čajovou lžičku zalijeme vodou a metličkou našleháme. Obrovská výhoda je, že čaj prakticky konzumujeme celý. Proto se do nás dostanou veškeré účinné látky. Pomáháme tak našemu duchu, ale i tělu.
Překvapivý Kvetoucí čaj
Jelikož jsme chtěli poskytnout od všeho něco, nemohli jsme si odpustit ani tento skvost. Prakticky se jedná malou kuličku, která není na první pohled ničím zajímavá. Vše se změní v okamžiku, kdy čaj vložíme do konvičky s horkou vodou. Kulička se rozvine v krásný květ, který potěší jak naše chuťové buňky, tak i estetickou stránku mysli.
Co tedy kupujeme?
Kdo by si snad myslel, že koupí jen pár balíčků čajů, je na omylu. Vše je úhledně zabalené tak, aby udělalo obdarovanému radost na první pohled. V poslední řadě jsme přidali poukaz v hodnotě 50 korun, který jistě také potěší.