Kešu ořechy - Natural
Kešu ořechy - Natural
Kešu ořechy - Natural

Kešu ořechy
Natural

Produkt z Indie

Jedny z nejpopulárnějších oříšků na trhu. Vynikají jak svým tvarem, tak i chutí. Celý popis
Toto zboží již nenabízíme

Vyberte si podobné zboží z nabídky níže. Děkujeme

Podobné produkty
Plodem stromu s názvem Ledvinovník západní (Anacardium occidentale) je tak zvané Kešu jablko. Pravda, o něj nám ani tak nejde. Spíše o jeho našek, který bycho nalezli vespodu jablka. Tento našek je právě to, co nás zajímá. Jedná se totiž o velmi dobře známý Kešu oříšek. Dalo by se tedy říci, že Kešu je více našek, než oříšek, ale to není podstatné. Co je podstatné, jsou účinky a oblíbenost těchto oříšků.
Dříve, než se k nim dostaneme si zmiňmě, jak vlastně strom vypadá. Jedná se o až 12 metrů vysoký tropický strom z čeledi ledvinovníkovitých. Pěstování nená vzhledek k našemu klimatu dost možné.
Jak jsme si zmínili, oříšky jsou oblíbené především pro jejich chuť a blahodárné působení na naše tělo. Nyní se pojďme podívat na látky, které mají nasvědomí tyto účinky.
Složení Kešu
Kešu jsou bohaté na tuky (46%), bílkoviny (18%), ale i sacharidy (30%). Jejich vyvýžené složení se hodí i při redukčních dietách avšak nesmí se nic přehánět. Narazili bychom i na mnoho vitamínů, minerálů a především na železo, kterého má mnohem více než například hovězí maso.
Účinky
Kešu jsou plné účinných látek, které dokáží například pomáhat našemu kardiovaskulárnímu systému, bojují proti únavě a blahodárně působí na mozek a cholesterol v krvi.
Kešu a zdraví
Jak je vidět podle účinků a účinných látek, jsou Kešu oříšky pro nás opravdu prospěšné. V rozumní míře dokáží zlepšit naši fyzickou kondici. Navíc se hodí pro redukční diety, nebo jiné úpravy stravy. Forma Natural je bez jakékoli chuťové úpravy. Oříšky jsou jen oloupané, nejsou pražené ani solené. Nedostáváme tak do sebe zbytečnou sůl nebo jiné látky.
Doporučené dávkování
Denně bychom neměli sníst více, než 40-50 gramů oříšků.
Způsob užití
Oříšky se většinou pojídají samotné bez úpravy. Můžeme je však užívat i ve vaření a pečení.
Vedlejší účinky
Při nadměrném užívání může dojít k přibírání tělesné hmotnosti.