Kešu ořechy
Natural

Jedny z nejpopulárnějších oříšků na trhu. Vynikají jak svým tvarem, tak i chutí. Celý popis

Plodem stromu s názvem Ledvinovník západní (Anacardium occidentale) je takzvané Kešu jablko. Pravda, o něj nám ani tak nejde. Spíše o jeho našek, který bychom nalezli vespodu jablka. Tento našek je právě to, co nás zajímá. Jedná se totiž o velmi dobře známý Kešu oříšek. Dalo by se tedy říci, že Kešu je více našek, než oříšek, ale to není podstatné. Co je podstatné, jsou účinky a oblíbenost těchto oříšků.

Dříve, než se k nim dostaneme si zmiňme, jak vlastně strom vypadá. Jedná se o až 12 metrů vysoký tropický strom z čeledi ledvinovníkovitých. Pěstování není vzhledek k našemu klimatu dost možné.

Jak jsme si zmínili, oříšky jsou oblíbené především pro jejich chuť a blahodárné působení na naše tělo. Nyní se pojďme podívat na látky, které mají nasvědomí tyto účinky.

Složení Kešu

Kešu jsou bohaté na tuky (46%), bílkoviny (18%), ale i sacharidy (30%). Jejich vyvýžené složení se hodí i při redukčních dietách, avšak nesmí se nic přehánět. Narazili bychom i na mnoho vitamínů, minerálů a především na železo, kterého má mnohem více než například hovězí maso.

Účinky

Kešu jsou plné účinných látek, které dokáží například pomáhat našemu kardiovaskulárnímu systému, bojují proti únavě a blahodárně působí na mozek a cholesterol v krvi.

Kešu a zdraví

Jak je vidět podle účinků a účinných látek, jsou Kešu oříšky pro nás opravdu prospěšné. V rozumní míře dokáží zlepšit naši fyzickou kondici. Navíc se hodí pro redukční diety, nebo jiné úpravy stravy. Forma Natural je bez jakékoli chuťové úpravy. Oříšky jsou jen oloupané, nejsou pražené ani solené. Nedostáváme tak do sebe zbytečnou sůl nebo jiné látky.

Doporučené dávkování

Denně bychom neměli sníst více, než 40-50 gramů oříšků.

Způsob užití

Oříšky se většinou pojídají samotné bez úpravy. Můžeme je však užívat i ve vaření a pečení.

Vedlejší účinky

Při nadměrném užívání může dojít k přibírání tělesné hmotnosti.

Nevhodné pro

  • UPOZORNĚNÍ: ALERGEN!!!
Země původu
UPOZORNĚNÍ

Doplněk stravy, není náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí.
Skladujte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním světlem.

Na základě ustanovení Evropského parlamentu nemůžeme u tohoto produktu uvádět více informací. Více informací najdete na externích zdrojích. Děkujeme za pochopení.

Výrobce: PlaBio s.r.o., Podzimní 37, 466 02 Jablonec nad Nisou, Česká republika, IČ: 03945294

Podobné zboží