Mozek pracuje, i když spíme a zaslouží si dovolenou. Využijte 30% slevu na BrainUP

Nopál jako významný antioxidant

Jak zpomalit stárnutí svého organismu a zlepšit jeho funkce? Odpovědí je kaktusovitá rostlina!

Nopál – mexický kaktus s lahodnými fíky

Rostlina Nopál s latinským názvem Opuntia ficus-indica a dalším známým názvem Opuncie působí blahodárně na celé tělo a dokáže si poradit s řadou zdravotních neduhů. Tato rostlina se začala pěstovat jako první v Mexiku a postupně se rozšířila do Středozemí a dalších částí světa. Pokud vás tato rostlina zajímá nejen z botanického hlediska, nenechte si právě teď ujít výčet jejích léčivých účinků!

Rychlé stárnutí organismu

Ve znečištěném prostředí tělo potřebuje dostatek minerálních látek a antioxidantů, které získá právě z Nopálu. Tato rostlina bojuje proti volným radikálům.

Rozladěné zažívání

Nopál obsahuje značné množství vlákniny a usnadňuje průchod stravy trávicí soustavou. Pomáhá udržet zdravou činnost střev a čistit je od odpadních látek.

Nezdravá strava

Příliš tučná strava způsobuje nárůst hmotnosti. Nopál na sebe váže tuky z potravy a znesnadňuje jejich vstřebávání do těla. Zároveň reguluje hladinu cukru v krvi.

Zanesený organismus

Nopál si dopřejte při jarní a podzimní očistě těla, neboť urychluje jeho detoxikaci. Zlepšuje trávení a pomáhá k efektivnější práci žaludku.

Dlouhodobá únava

Únava může být způsobena psychickým či fyzickým vyčerpáním. Nopál navrací vitalitu, čehož můžete využít během rekonvalescence po nemoci.

Podrážděnost

Pokud trpíte podrážděností, nervozitou a výkyvy nálad, i tehdy sáhněte po Nopálu. Vitaminy skupiny B a alkaloid berberin zklidňují napjaté nervy a navrací pocit pohody.

Nopál v práškové formě pro pevné zdraví!

Na Botanicu seženete čistě přírodní formu Nopálu v prášku, který neobsahuje žádné přídavné, umělé ani škodlivé látky. Pokud jste Nopál ještě nevyzkoušeli, o hodně přicházíte. Nopál je významnou superpotravinou, a jak jsme již uvedli, prospívá Vašemu organismu. Prášková forma patří mezi oblíbené, neboť se velmi snadno užívá. Prozraďme si, proč je tato forma tolik populární!

Prášek z fíku

Prášek z fíku

Prášek se získává šetrným usušením a pomletím fíků z Nopálů. Tím je v prášku zachován optimální poměr živin. Prášek si můžete rozmíchat ve vodě a vypít, nebo ho přidat do jídla. Neměli byste přesáhnout 3 gramy prášku denně – i u této rostliny platí, že nic se nemá přehánět.

Pro koho je forma vhodná?

Prášek z Nopálu je ideální pro lidi s nezdravým životním stylem, kteří se potýkají s nerovnováhou ve svém organismu. Nadchne zastánce tradičního užívání bylin, vyčerpané osoby i důchodce s nedostatkem energie.

Koupit prášek

Jak užívat prášek z byliny

1 Dávkujte 3 gramy denně

2 Rozmíchejte ve vodě, nebo přidejte do libovolného pokrmu

Nopál – síla ukrytá v kaktusových fících

V současné době se Opuncie nejvíce pěstuje v Mexiku, Bolívii, Brazílii, USA, Africe a z evropských zemí v Itálii. Evropští mořeplavci tuto rostlinu objevili v roce 1515 na Haiti. Nopál patří do čeledi kaktusovité a její masité listy v sobě zadržují vodu, což rostlině umožňuje přežít i v nehostinných přírodních podmínkách.

Na prášek se zpracovávají chutné a zdravím nabité plody – kaktusové fíky. Ty přispívají k udržení pevného zdraví a hodí se při různých dietách, neboť mají nízkou energetickou hodnotu a jsou přirozeně bezlepkové. Nejcennější látkou v kaktusových fících je osm základních esenciálních aminokyselin. Kaktusové fíky jsou 10 až 15 cm velké plody, v nichž se nachází šťavnatá dužina a semena. Kdybyste je ochutnali, rozlinula by se Vám po jazyku sladká chuť podobná hrušce.

Látky v kaktusových fících z Nopálu účinkují takovou silou, že při pravidelné konzumaci prášku se můžete zbavit některých zdravotních neduhů. Účinky fíků se sice dostaví o něco později než u chemických léků, zato šetrně napraví Vaše tělo a některé tělesné neduhy. Nikdy však nepřekračujte doporučenou denní dávku, abyste netrpěli nežádoucími účinky, jako je průjem nebo plnost v břiše. V každém případě je Nopál odpovědí, jak získat pevnější zdraví i bez užívání chemických preparátů s řadou vedlejších účinků!