Para ořechy - Natural
Para ořechy - Natural
Para ořechy - Natural

Para ořechy
Natural

Produkt z Bolívie

Para ořechy nejsou zdaleka tak známé jako ostatní ořechy. Přes to však nabízí mnoho kladných účinků, které nás jistě zaujmou. Celý popis
Toto zboží již nenabízíme

Vyberte si podobné zboží z nabídky níže. Děkujeme

Podobné produkty
Para ořechy, nebo také brazilské ořechy, jak se jim říká, jsou prakticky semena stromu jménem Juvie ztepilá. Původem je tomuto stromu Jižní Amerika, kde zaujímá čestné místo mezi nejvyššími stromy Amazonie. Jeho výška často přesahuje 50 metrů, má velké 17-36 centimetrů dlouhé listy o šířce 6-16 cm. Plodem je velká tobolka měřící obvykle až 20 centimetrů. uvnitř ní se skrývá 12-22 semen ve tvrdém obalu. Jádrem těchto obalů jsou nám dobře známé Para ořechy. Pojďme si říci něco podstatnějšího.
Složení Para ořechů
Podobně jako ostatní ořechy jsou i tyto velmi výživné. Obsahují až 70% tuku z čehož je cca 20% nenasyceným mastných kyselin. Dále bychom si měli zmínit i vyšší zastoupení bílkovin, vlákniny a menší procento sacharidů. Co nás bude také jistě zajímat jsou vitamíny, kterých mají ořechy velmi mnoho (A, B1, B2, B3, D a další), stejně tak i minerály, stopové prvky a další prospěšné látky. Jak vše dohromady účinkuje?
Jak vše účinkuje?
Účinky Para ořechů jsou velmi široké. Kde jaká instituce provádí průzkumy účinků. Mononenasycené mastné kyseliny například pomáhají v boji proti špatnému LDL cholesterolu a zvyšují hladinu toho zdravého, tedy HDL. Vlivně působí i na stav a zdraví koronárních tepen. Antioxidanty bojují proti volným radikálům, čímž zlepšují obranyschopnost a stimulují imunitní systém. To samozřejmě není vše, jsou také skvělým zdrojem energie. Díky nízkému glykemickému indexu dokáží na dlouhou dobu zasytit, což se při mnoha aktivitách hodí. Dejme si však pozor na jejich dávkování. Neměli bychom to s nimi přehánět. Spíše by měly fungovat jako občasný doplněk stravy.
 
Související zboží