Herbář

Zvolte si:
Annona muricata
(Graviola)
Graviola je velmi ceněná a zajímavá rostlina, jelikož se dají konzumovat všechny její části. Rostlina je vysoká až 10 metrů a je zkoumaná pro své protinádorové účinky.
Arthrospira plantensis
(Spirulina)
Spirulina se konzumuje po celém světě již po staletí. Poprvé ji v roce 1519 objevil Hernando Cortez v Lake Chad a Mexickém jezeru Texcoco, kde ji lidé sušili a konzumovali již od starověku.
Bacopa monnieri
(Brahmi)
Bacopa monnieri, zkráceně Brahmi je velmi populární ajuvérdská bylina. Je to vytrvalá plazivá rostlina, hojně využívána v japonské medicíně.
Coffea Arabica
(Zelená Káva)
Zelená káva jsou zrnka kávy arabica před úpravou. Obsahují tedy více aktivních látek, které jsou jinak vlivem pražení zničeny
Cola acuminata
(Kolovník zašpičatělý)
Cola acuminata je tropický strom pocházející z Afriky. Jeho účinky jsou velmi podobné Cole nitidě.
Cola nitida
(Kolovník lesklý)
Kolovník se pěstuje v tropických oblastech, převážně v Africe. Roste v deštných pralesech od Nigerie až po Sierru Leone a v některých částech Brazílii. Cola Nitida je 15 až 20m vysoký strom, který je stále zelený. Jeho listy jsou lesklé, kožovité a oválného tvaru.
Corynathe yohimbe
(Bujarník johimbe)
Corynathe yohimbe je strom pochazející z Číny a Indie. Je známý pro své afrodiziakální účinky.
Croton lechleri
(Dračí krev)
Croton lechleri je 20m vysoký strom vyrůstající v Jižní Americe, kde je hojně využíván místními kmeny pro své blahodárné účinky.
Cymbopogon citratus
(Citronová tráva)
Cymbopogon citratus je tropická tráva vyrůstající do výšky až 2 metry. Má příjemné citronové aroma a mnoho léčivých účinků.
Dioscorea villosa
(Smldinec chlupatý)
Dioscorea villosa je trvalka, která má nápadné zelené listy. Tato rostlinka pochází z Číny a je vhodná při potížích s trávicím traktem.
Echinacea purpurea
(Třapatka nachová)
Echinacea purpurea je rostlinka dorůstající do výšky 1 metru. Považuje se za jednu z nejvíce prospěšných bylin, hlavně při nachlazení.
Ephedra nevadensis
(Chvojník nevadský)
Ephedra nevadensis je bezlistý keř, obývající jihozápad Severní Ameriky. Je vysoký 60 cm, stonek je v mládí světle zelené barvy a postupem času zhnědne.
Epimedium sagittatum
(Škornice šípolistá)
Epimedium je trvalá rostlina pocházející z Číny, kde si vysloužila přezdívku "bylina prostopášného kozla" a to díky svým afrodiziakálním účinkům.
Erythrina mulungu
(Mulungu)
Erythrina mulungu je vysoce ceněné sedativum v Brazílii. Tato rostlina je známá pod dvěma botanickými názvy – Erythrina mulungu nebo Erythrina verna, ale zlidověl i název „korálová květina“.
Zobrazeno 14 bylin z 48
Stránka: 1234