Herbář

Zvolte si:
Annona muricata
(Graviola)
Graviola je malý strom rostoucí především ve střední Americe. léčivé schopnosti udělaly z Gravioly jeden z nejvyhledávanějších produktů vůbec.
Arthrospira plantensis
(Spirulina)
Jedna ze zelených potravin se všeobecně prospěšnými účinky na naše tělo. je plná vitamínů, minerálů a aktivních látek.
Bacopa monnieri
(Brahmi)
Bacopa monnieri, zkráceně Brahmi je velmi populární ajuvérdská bylina. Je to vytrvalá plazivá rostlina, hojně využívána v japonské medicíně.
Coffea Arabica
(Zelená Káva)
Zelená káva jsou zrnka kávy arabica před úpravou. Obsahují tedy více aktivních látek, které jsou jinak vlivem pražení zničeny
Cola acuminata
(Kolovník zašpičatělý)
Kolovník zašpičatělý je velmi podobný kolovníku lesklému. Jeho plody však poskytují kvalitnější produkt.
Cola nitida
(Kolovník lesklý)
Kolovník lesklý, neboli Kola nitida je strok s jedlými plody ve formě oříšků. Ty jsou známé pro své povzbuzující účinky.
Corynathe yohimbe
(Bujarník johimbe)
Corynathe yohimbe je strom pochazející z Číny a Indie. Je známý pro své afrodiziakální účinky.
Croton lechleri
(Dračí krev)
Croton lechleri je 20m vysoký strom vyrůstající v Jižní Americe, kde je hojně využíván místními kmeny pro své blahodárné účinky.
Cymbopogon citratus
(Citronová tráva)
Cymbopogon citratus je tropická tráva vyrůstající do výšky až 2 metry. Má příjemné citronové aroma a mnoho léčivých účinků.
Dioscorea villosa
(Smldinec chlupatý)
Dioscorea villosa je trvalka, která má nápadné zelené listy. Tato rostlinka pochází z Číny a je vhodná při potížích s trávicím traktem.
Echinacea purpurea
(Třapatka nachová)
Echinacea purpurea je rostlinka dorůstající do výšky 1 metru. Považuje se za jednu z nejvíce prospěšných bylin, hlavně při nachlazení.
Ephedra nevadensis
(Chvojník nevadský)
Ephedra nevadensis je bezlistý keř, obývající jihozápad Severní Ameriky. Je vysoký 60 cm, stonek je v mládí světle zelené barvy a postupem času zhnědne.
Epimedium sagittatum
(Škornice šípolistá)
Epimedium je trvalá rostlina pocházející z Číny, kde si vysloužila přezdívku "bylina prostopášného kozla" a to díky svým afrodiziakálním účinkům.
Erythrina mulungu
(Mulungu)
Erythrina mulungu je vysoce ceněné sedativum v Brazílii. Tato rostlina je známá pod dvěma botanickými názvy – Erythrina mulungu nebo Erythrina verna, ale zlidověl i název „korálová květina“.
Zobrazeno 14 bylin z 49
Stránka: 1234