Kolovník lesklý - Extrakt z plodů 10:1 90 kapslí
Kolovník lesklý - Extrakt z plodů 10:1 90 kapslí
Kolovník lesklý - Extrakt z plodů 10:1 90 kapslí
Kolovník lesklý - Extrakt z plodů 10:1 90 kapslí

Kolovník lesklý

Cola Nitida, Africký kolový ořech, Cola nut, Cola vera

Extrakt z plodů kolovníku jsou plné kofeinu a podobných látek. Díky kofeinu je jeho využití naprosto jednoznačné. Strom pochází ze západní Afriky, kde má hned několik důležitých významů. Domorodí obyvatelé ho totiž uctívají. Celý popis
Varianta: 90kap.
Pozor, poslední 2 balení skladem
Doručíme ve středu 26.10.
 
Kolovník, strom z čeledi lejnicovitých, je blízký příbuzný kakaovníku a pochází z deštných pralesů západní Afriky. Nejrozšířenější druhy koly pěstovanými pro komerční účely jsou Cola acuminata a Cola nitida. Z nich se sklízí kolová semena.

 

 
V západní Africe si drží dlouhou tradici, k níž patří například vítání cizinců kolovými ořechy. V těchto krajích ocení kolu především muslimové, jelikož nemají povoleno konzumovat alkohol, a tak místo toho žvýkají hořká semena koly, která považují za posvátná.

 

 
V moderním světě se ořechy zpracovávají a jsou jimi syceny různé energetické drinky nebo se přetváří v povzbuzující tabletky. Slovo „kola” ale v naší civilizaci už jen zřídkakdy popisuje produkty vyrobené z kolovníku. Coca - Cola byla původně zřejmě velice účinný léčivý a omamný nápoj. Skládal se z vína, kokainovníku a koly. Postupně se ale upustilo od vína, kokainovníku a nakonec nejspíše i od koly, jenž je dnes nahrazována čistým kofeinem. Současná tekutina nemá tedy s tou původní ani s rostlinou kola mnoho společného.

 

Účinky
Kolový ořech může dokázat stimulovat centrální nervovou soustavu až na 3 hodiny. Doplníte-li fyzickou aktivitou, může pomoci pálit velice dobře tuky.

 

Složení
Kola obsahuje purinové deriváty (kofein, theofylin, theobromin), velké množství škrobu, třísloviny, fenoly, vitamíny (C, B - komplex) a barvivo známé jako kolová červeň. Kofein pokrývá asi 3% celkového objemu ořechu, což je více jak dvojnásobné množství oproti kávě.

 

Příprava
jedna kapsle obsahuje 600 mg extraktu z Coly nitidy, což je 60 mg kofeinu. Užívejte vždy 1 - 3 kapsle podle potřeby, účinku a toleranci na kofein