Gotu kola - Prášek z listů
Gotu kola - Prášek z listů
Gotu kola - Prášek z listů
Gotu kola - Prášek z listů

Gotu kola
Prášek z listů

Centella asiatica, Centella asiatica, Gotu kola, Fo-ti-tieng, Pupečník asijský, Asiatic Pennywort
Produkt z Indie

Gotu kola je jednou z nejpopulárnějších bylinek v čínské lidové medicíně. Celý popis
Objednejte do 16:00 a doručíme v úterý 19.12.
Přihlašte se a získejte lepší cenu
Našim věrným zákazníkům dáváme lepší ceny.
Přihlásit se
Gotu kola je vytrvalá bylinka dorůstající se až dvou metrů. K tomu potřebuje ideálně bahnitou půdu a co nejlepší přístup světla a tepla. Také proto se vyskytuje nejvíce v tropických oblastech Číny, Srí lanky, ale i Austrálie a Jižní Ameriky. Původem je bylince Čína, do zbylých zemí se rozšířila především vlivem působení člověka. Ne pro její vzhled. Má sice hezké srdčité lístky a zelené květy, které se postupem času dobarví do fialovétmavě červené. Kvůli tomu se však Gotu kola nepěstuje.
Tato bylinka s latinským názvem Centella asiatica a českým - Pupečník asijský, je totiž velmi významnou součástí čínské tradiční medicíny. Zde funguje jako léčivá rostlina, užívá se k léčení mnoha obtíží. Díky tomu se stala Gotu kola velmi oblíbenou po celém světě. Pojďme se nyní podívat na účinné látky, které mají její oblíbenost na svědomí.
Složení Pupečníku
Když pomineme látky typu vitamín C a A a budeme si chtít zmínit jen farmakologicky podstatné látky, budou to tyto: glykosidy, alkaloidy, steroly, glycin a další.
Jak vše účinkuje?
Hlavní partií, na kterou Gotu kola účinkuje je mozek. Aktivní látky dokáží zlepšit míru soustředěnosti, pozornosti a paměti. Díky tomu se Gotu kola skvěle hodí na učení. Lépe se udrží pozornost a člověk se cítí zápálen pro věc. Dochází k lepšímu prokrvení periferií. Gotu kola může účinkovat proti depresím a bolestem hlavy.
Kolik je denní dávka?
Abyhcom mohli Gotu kolu užívat, musíme znát její denní dávku. U prášku z listů se udává 8g 2-3x denně.
Jak prášek užívat...
Prášek můžeme rozmíchat ve sklenici vody a vypít. Stejně tak jej zle přimíchat do jídla, smoothie, nebo shaku.
Nežádoucí účinky užívání
Při doržování denní dávky se nemusíme vedlejších účinků bát. Pokud bychom snad dávku překročili, mohou nastat bolesti hlavy.