Brahmi
Extrakt z byliny 10:1 v prášku

Brahmi - Extrakt z byliny 10:1 v prášku
POSLEDNÍ ŠANCE NÁKUPU
Brahmi - Extrakt z byliny 10:1 v prášku
Brahmi - Extrakt z byliny 10:1 v prášku
Brahmi - Extrakt z byliny 10:1 v prášku
Mozkový nutriet jménem Brahmi dokáže posktytnou zvýšení koncentrace, ale i poměti Celý popis
  = 20g        
Toto zboží již nenabízíme

Vyberte si podobné zboží z nabídky níže. Děkujeme

V bahnitých a vlhkých podložích roste jedna rostlinka jménem Bacopa brahmi. Můžeme ji znát i pod označením Bacopa monnieri, ale nejvíce povědomé bude jednoduše - Brahmi. Jedná se o plazivou bylinky dorůstající délky 10-30 centimetrů, s drobnými, vejčitými, vstřícnými lístky. Jejich velikost se pohybuje kolem 2,5 centimetrů na délku a 8 milimetrů na šířku. Podobně malé jsou i světle modré květy, jejichž plodem je tobolka. Můžeme si ji bez problému vysadit i u nás. Jen musíme být opatrní na teploty. Nižší jak 18 stupňů ji mohou zahubit. Jedná se přeci jen o tropickou maximálně subtropickou rostlinku.

Původem této rostlince je Indie. Zde se také hojně užívala v tak zvané Ajurvédské medicíně, což je prakticky tradiční indická medicína. Používá se všude po světě, dokonce i u nás. I díky tomu se Brahmi rychle rozšířilo po celém světě. Dnes roste Asii, Africe, Austrálii, ale i Americe. Co však vedlo k takovému rozšíření? Může za to fakt, že se Brahmi používá více jak 3000 let? Mohou za to především účinky, které si za okamžik popíšeme.

Co Bacopa monnieri obsahuje?

Za nejpodstatnější látky můžeme považovat tak zvané trirerpenoidní saponiny. Tyto látky dokáží urychlit přenos nervových impulzů. Dalšími látkami jsou například - beta-sitosterol, stigmasterol, flavonoidy, herpestin a další látky včetně těch minerálních.

Jak účinkuje?

Mezi léčivé účinky Bacopa monnieri můžeme jistě počítat antioxidační působení na náš organismus. Díky tomu tělo lépe bojuje s volnými radikály, čímž stoupá naše obranyschopnost. Zásadní vliv má Brahmi především na náš mozek. Dokáže stimulovat centrální nervovou soustavu, ale i samotný mozek. Zlepšuje se tak naše paměť, omezuje se stres, únava a nespavost. Musíme jen dodržovat správné dávkování.

Kolik extraktu si mám vzít?

Forma extraktu je skvělá. nemusíme toho brát tolik a navíc je forma mnohem účinnější. V tomto případě nám stačí 0,5-0,7 gramu, což je zhruba jedna naše odměrka 0,5g.

Jak užívat extrakt?

Malé množství naprosto nabádá k rozmíchání ve vodě, nebo přidání do pokrmu. Je na nás, co z toho si vybereme.

Nežádoucí účinky užívání Brahmi

Brahmi je považováno za bezpečné. Konzultace s lékařem je doporučována těhotným a kojícím ženám.

UPOZORNĚNÍ

Doplněk stravy, není náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí.
Skladujte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním světlem.

Na základě ustanovení Evropského parlamentu nemůžeme u tohoto produktu uvádět více informací. Více informací najdete na externích zdrojích. Děkujeme za pochopení.

Jiné názvy produktu

Bylinku můžete znát i pod cizojazyčnými nebo chybnými názvy. Bacopa monnieri, Bacopa monniera, Bacopa drobnolistá, Gratiola monnieria, Coastal Waterhyssop, Brahmi, Thyme-leafed gratiola

Podobné zboží