Kustovnice čínská
Extrakt z plodů 10:1

Plody čínské rostliny známé pro své blahodárné účinky na lidské tělo, ale i mysl. Díky Těmto účinkům je právem označována za nejzdravější ovoce na světě. Celý popis
  = 20g        
  = / dávka

V oblastech Číny se před mnoha lety začala používat jedna rostlina. Její jedlé červené plody se rychle uchytily ve všech oblastech Tradiční čínské medicíny, od které se přenesla až do té dnešní. Ano, mluvíme o Kustovnici čínské, také známé jako Goji. Tato na první pohled nenápadná 0,5 až 1 metr vysoká bylina s vejčitými listy však skrývá obrovský potenciál. Podle čeho bychom jí poznali jsou krásné bílo-fialové květy, nebo následné oranžovo-červené jedlé plody. Kustovnice se za těch pár stovek let postupně rozšířila téměř po celém světě. Její pěstování není náročné, díky čemuž si ji můžeme vysadit i my. Hlavním důvodem rozšíření jsou však její blahodárné vlastnosti, které celkově prospívají lidskému organismu.

Složení Goji

Mluvíme-li o extraktu, můžeme bez problému zanedbat nutriční hodnoty, jakými je energetický přísun, tuky, cukry a další. V poměru ve kterém se extrakt bere, nejsou důležité. Co nás bude však zajímat je obsah látek typu flavonoidy, karotenoidy, aminokyseliny, nebo vitamíny. Ty jsou pro nás velmi důležité. Stejně tak bychom si mohli zmínit zastoupení 20 stopových prvků a mnoha minerálů. Jen, abychom si byli schopni představit účinnost kustovnice - je v ní poměrově cca 500x více vitamínu C, nežli v pomeranči.

Goji a hubnutí

Krom ostatních účinků, můžeme pomocí Goji také přijít o nadbytečná kila. Jak to dokážeme? Zadarmo to sice nebude, ale bude to o kousek lehčí. Karoten, vitamín B a další látky obsažené v kustovnici totiž dokáží urychlit náš metabolismus. Tím se lépe odbourávají tukové buňky, které jsou následně spotřebovány tělem. Jak jsme říkali - není to zadarmo. Musíme přidat i fyzickou aktivitu a zvolit vhodný jídelníček.

Goji a její léčivé účinky

Kdybychom si chtěli povídat o všech léčebných účincích, asi bychom zabrali pěkných pár hodin svého času. Za vše mluví opravdu vysoké množství studií, které byly na tuto rostlinku publikovány. S jistotou tak můžeme říct, že její účinky jsou všeobecně blahodárné a prospěšné našemu tělu. Stimulace imunitního systému napomáhá tvorbě bílých krvinek, tím se nám zvýší obranyschopnost a jsme méně náchylní vnějším vlivům. Tím to nekončí. Celkové podpora těla i mysli zvyšuje kvalitu života, stabilizuje krevní obraz, ale také zlepšuje paměť a dodává energii. Jak je vidět, přezdívka - nejzdravější ovoce, je opodstatněná. No ale co nežádoucí účinky?

Nežádoucí účinky Goji

Těch u Goji moc nenajdeme. Výzkumy a spisy neodhalují žádné relevantní zdroje, které by popisovaly závadnost nebo vedlejší účinky kustovnice. I přes to musíme upozornit na možné žaludeční nebo střevní potíže při nedodržování indikované dávky. Stejně tak se může velmi vzácně objevit alergická reakce, obzvláště u lidí s alergií na ořechy, tabák, nebo rajčata. Pokud se projeví některé příznaky, přerušte užívání extraktu.

Goji v těhotenství

Neexistuje dostatek důkazů, které by prokazovali závadnost nebo nezávadnost užívání Goji během těhotenství. Přes to ho nedoporučujeme a případné užívání prosím konzultujte se svým lékařem.

Denní dávka Goji

Denní dávka extraktu by se měla pohybovat kolem 300 - 600 mg. Tuto hodnotu představuje 1/4 - 1/2 čajové lžičky, nebo jedna naše odměrka 0,5 g.

Užívání Goji extraktu

Užívání extraktu je jednoduché. Můžeme ho buď rozmíchat ve vodě (cca 200 - 300 ml). Stejně tak z něj můžeme připravit odvar, zalitím horkou vodou. V neposlední řadě ho můžeme přimíchat do jogurtu, Smoothie nebo podobných jídel.

Země původu

Další formy produktu

UPOZORNĚNÍ

Vzhledem k nařízením Evropské Unie a současné legislativě nesmíme u produktů uvádět některé informace. Mezi ně například patří účinky jiné, než schválené EU, zmínky o užívání u některých produktů, nebo dávkování a vědecké studie.

Jiné názvy produktu

Bylinku můžete znát i pod cizojazyčnými nebo chybnými názvy. Lycium chinense, Lycium chinense, wolfberry, Goji, Lycium ovatum, Kustovnice čínská, Goja

Podobné zboží