Matcha - Zelený čaj v kapslích PROMO balení
BIO
Matcha - Zelený čaj v kapslích PROMO balení
Matcha - Zelený čaj v kapslích PROMO balení

Matcha
Zelený čaj v kapslích PROMO balení

Camelia sinensis
Produkt z Číny

Tuto variantu daného zboží již nenabízíme

Bohužel, tuto variantu již nemáme skladem. Vybrat si však můžete jiné formy tohoto produktu: Zelený čaj v prášku

Podobné produkty
Matcha patří mezi klasické japonské mleté čaje. Můžeme ho znát také pod názvem mletý čaj, nebo Matcha tea. Ohledně zeleného čaje panuje spousta nesrovnalostí. Mnoho lidí si myslí, že je původem z Číny. Není tomu tak. Semínka zeleného čaje přivezl do Číny japonský velvyslanec během vlády dynastie Tang. V těchto dobách se čaj nepil jako nápoj, nýbrž jako elixír, takové tonikum. Léčila se s ním spousta nemocí a chorob, byl ale využíván i jako prevence. Vzhledem k jeho ceně a dostupnosti si ho však mohla dovolit pouze šlechta. Opravdový převrat v užívání zeleného čaje přichází roku 1191. V tomto roce se japonský Zenový mistr vrací z Číny s cela převratnou formou zeleného čaje. Lístky se již nelouhují - namelou se a následně našlehají ve speciální misce. Navíc tento čaj Eisai (onen Zenový mistr) nepil jako elixír, ale jen tak na chuť. Matcha je tedy svým původem užívání z Číny. Přes to se považuje za tradiční japonský čaj. Jeho pití si postupně převzali i samurajové. Tito bájní bojovníci, vázáni přísahou chránit císaře i za cenu svého života, měli život plný nebezpečí, stresu a napětí. Vytvořili si tak zvaný Rituál zeleného čaje, který měl do jejich životů vnést trochu klidu, míru a harmonie. Tento rituál přešel k širší veřejnosti, ale i k buddhistickým duchovním, kteří jej po stovky let používají ke svým ceremoniím.
Historie tohoto čaje je svázána zajímavostmi, ale i značnou důležitostí a duchovní hodnotou. To vše nám napovídá, že se nebude jednat o jen tak nějaký čaj. Dokazují to i fakta ohledně výroby a účinků, se kterými se nyní seznámíme.
Jak se Matcha vyrábí
Matcha se vyrábí pouze ze speciálních odrůd zeleného čaje. Pěstuje se na plantážích, kde je o ni pečováno podle starých, ale i moderních procedur. Aby se dosáhlo co nejvyššího zastoupení chlorofylu, je celá plantáž čtyři týdny před sklizní zastíněna plachtami, které filtrují 90% slunečního světla. Lístky se snaží ztráty kompenzovat, proto začíná rostlinka produkovat značné množství chlorofylu. Po čtyřech týdnech se lístky sklidí a pečlivě přeberou. Jen ty nejlepší se mohou stát surovinou pro naši Matchu. Kdo by si myslel, že se lístky jen namelou a tím vše končí - mýlí se. Lístky se následně rozřežou, aby se tak odstranily stonky a žilky. Tomuto stavu se říká Tencha (prakticky se také jedná o čaj). Surovina v tomto stavu se umele na speciálních žulových kamenech. Celý proces je velmi náročný. Jen pro představu - na jednou mlýnském kameni se namele jedna unce Matchy za hodinu. Konečný produkt se nakonec podrobí několika laboratorním zkouškám, které potvrdí jeho maximální kvalitu. A co že vlastně tento produkt přináší?
Účinky Matchy
Největší výhodu představuje fakt, že čaj konzumujeme celý. Nejedná se odvar vyrobený zl lístků, u kterého se účinné látky neuvolní všechny a ani v takové míře jako u Matchy. Dostáváme tak do sebe látky jakými jsou například minerály, vitamíny, aminokyseliny, antioxidanty, ale také dobře známý teofylin. Jedná se kardiostimulant - jeho účinky tedy úzce souvisí s kardiovaskulárním systémem. Dokáže stimulovat srdeční činnost a tím urychlovat tep, čímž se dostává organismu lepšího prokrvení. Zastoupení antioxidantů bojuje proti volným radikálům, díky čemuž se nám zlepšuje obranyschopnost. Matcha má také mírně stimulační účinky.
A co hubnutí?
O zelených čajích se často tvrdí, že pomáhají v hubnutí. Není to tak úplně pravda. Matcha může pomoci urychlit metabolismus, což prakticky dopomáhá k lepším podmínkám pro hubnutí. Teofylin navíc způsobuje lepší termogenezi, čímž stoupá nepatrně tělesná teplota a tuky se tak lépe "pálí". Musíme však začít u sebe. Nastavit si vyváženou stravu a především zdravý pohyb. Matcha může být pouze doplňkem.
Není to trochu divné?
Co každého z nás napadne bude nejspíš znít nějak takto - Proč bych měl/a Matchu brát v kapslích, když si z ní mohu udělat čaj? To je pochopitelně otázka, která si zaslouží odpověď. Kapslovaná verze Matchy představuje jen jinou formu užívání. Ať už čaj, nebo kapsle - u obojího do sebe dostáváme naprosto stejné množství aktivních látek. Čaj má svůj styl, svou tradici, kapsle jsou na druhou stranu mnohem snazší na užívání. Tím se dostáváme k denní dávce a způsobu užití.
Jaká je denní dávka Matchy...
V ideálním případě by měla denní dávka představovat 3-6 kapslí denně.
Způsob užití
Kapsle ve stanoveném množství zapijeme dostatečným množstvím vody.
S čím lze kombinovat?
Skvěle se hodí například kombinace s Acerolou, která má vysoké zastoupení vitamínu C. Jejich spojení přináší lepší stimulaci imunitního systému.