Sortiment

Léčivé byliny

Vyléčíte řadu civilizačních nemocí, podpoříte imunitu a detoxikujete svůj organismus. Dodáte tělu cenné antioxidanty pro jeho regeneraci.

AdaptogenyAfrické bylinyAfrodiziakaBylinné směsiČeské bylinyČínské byliny
Zvolte si:
Skladem
Zlevněné
Novinky
Seřadit podle:
Zobrazeno 20 produktů z 80
Stránka: 1234

Léčivé rostliny

Když příroda léčí

Léčivá moc rostlin je známá od počátku lidstva a tajemství jejich účinků se přenášelo z generace na generaci. I v dnešní době řada lidí dává přednost bylinkám před chemickými medikamenty a léčí jimi své zdravotní potíže. Ani ve vaší domácnosti by neměly chybět léčivé rostliny pro zlepšení fyzické a psychické kondice.

Vliv léčivých rostlin na člověka

Léčivé rostliny blahodárně působí na lidský organismus a v lidovém léčitelství se používají na výrobu mastí, tinktur a čajů. Tyto léčivé byliny předchází nemocem nebo se stávají důležitou součástí terapie. Podporují činnost orgánů a poradí si s psychickými potížemi, vyčerpáním, alergiemi, ekzémy, mírnými bolestmi a záněty. Léčivé rostliny se podílí na detoxikaci organismu, při které dochází k vyloučení parazitů, pesticidů a těžkých kovů z těla.

Použití léčivých rostlin

Léčivé rostliny se využívají na různé obklady a koupele, přidávají se do pokrmů a vaří se z nich odvar. Pomohou při drobných potížích a méně závažných onemocněních, jako je nachlazení, zácpa, nevolnost nebo nespavost. Na přechodnou dobu mohou léčivé rostliny vyvolat zhoršení stavu, což je způsobeno vyplavováním toxických látek z těla. Pokud se dlouhodobě léčíte se zdravotními problémy u svého lékaře, poraďte se s ním o podpůrné léčbě léčivými rostlinami a dodržujte jeho doporučené dávkování.

Aktivní látky v léčivých rostlinách

Každá léčivá rostlina obsahuje účinné látky, jako jsou glykosidy proti zánětům močových cest, flavonoidy s antioxidačními a regeneračními vlastnostmi, rostlinné hormony pro harmonizaci funkcí tělesných orgánů, enzymy pro zlepšení trávicích pochodů, desinfekční silice, třísloviny proti průjmu, hořčiny pro povzbuzení žláz s vnitřním vyměšováním, fytoncidy s antibiotickým účinkem a různé vitamíny, které si tělo neumí vytvořit samo.