Acai - Extrakt z plodů 10:1 v kapslích
Acai - Extrakt z plodů 10:1 v kapslích
Acai - Extrakt z plodů 10:1 v kapslích
Acai - Extrakt z plodů 10:1 v kapslích

Acai

Euterpe oleracea, Euterpe oleracea, Acai, Acai berry

 
Pro více informací o účincích na lidský organismus, užití a zdravotních kladech, navštivte prosím náš herbář (vstup v horní liště e-shopu), které zde nemůžeme dle nařízení Komise Evropské unie č. 432/2012 uvádět.

 

 
Bobule z Acai se v poslední době používají hlavně k snižování hmotnosti, neboť zvyšují spalování tuků a zrychlování metabolismu. Díky velkému množství vlákniny, které bobule obsahují máte pocit sytosti.

 

 
Plody Acai berry mají i blahodárné účinky na lidské tělo. Acai obsahuje více jak dvojnásobek antioxidantů než borůvky a 30x více anthokyaninu (typické purpurové barvivo) než červené víno. O tomto ovoci se mluví jako o jednom z nejkomplexnějších přírodních plodů na světě. Má vysoké hodnoty vlákniny (40%) a antioxidantů.

 

 
Acai je velmi bohaté na všechny tři omega mastné kyseliny 3, 6 a 9. Přestože v naší stravě konzumujeme většinou nadměrné množství tuků, často se nám nedostává právě nenasycených omega mastných kyselin.

 

 
Z vitaminů je acai zejména bohaté na beta-karoten (provitamin A) a vit. E, z minerálů pak na vápník (zdraví kostí, zubů) a fosfor (důležitý pro hustotu kostí a vstřebávání vitamínů skupiny B).

 

 
Açai je štíhlá palma, která dorůstá do výšky 15 až 25 m. Palma roste velmi pomalu a plody produkuje za 4 až 5 let po vysazení. Z kmene vyrůstají 3 nebo 4 větve plné květů, které se přeměňují na plody, nejdříve zelené, ve zralém stavu tmavě purpurové. Jedna palma produkuje až 20 kg těchto plodů, které plodí dvakrát do roka. Vyskytuje se hlavně v záplavových oblastech při řekách v brazilské oblasti Pará v Amazonii.

 

 
Açai plodí bobulovité peckovité ovoce. Plody jsou velké cca 25 mm v průměru a rostou v trsech na palmách. Açai má jednu velkou pecku, která tvoří až 80 % plodu. Každý trs açai palmy má téměř tisíc bobulí ovoce. Nezralé plody jsou zelené barvy a při dozrávání se jejich barva mění na tmavě purpurovou. Açai svou chutí a vůní připomíná čokoládu s lesními plody. Bobule se sbírají na konzumaci a na další zpracování Acai berry je velmi náročné na zpracování a to ho činí velmi vzácným. Pro export jsou plody zpracovány do podoby dřeně a prášku. Při sklizni Acai se používají tradiční metody, ale při zpracování se nepoužívají žádné chemické látky. Palma je v Amazonii jednou z nejkonzumovanějších plodů a tvoří velikou část jejich stravy.

 

 
O Acai berry se vedou nekonečné diskuze, zda opravdu díky němu můžete zhubnout. Spoustu lidí získalo proti acai jakousi averzi. Je to díky tomu, že bylo jeden čas velice medializováno a považují ho pouze za komerční bublinu. Mnozí z nich se opírají o názor odborníků na ovoce acai, kteří přicházeli s tím, že acai nefunguje a že díky němu nezhubnete. Komentovali však reklamní slogany, kde bylo acai prezentováno jako zázrak a že k rychlému zhubnutí stačí pouhá konzumace této byliny bez jakéhokoliv pohybu. Tomu se opravdu věřit nedá. Ovšem pozitivní účinky Acai jsou vědecky i logicky dokázané, takže pokud při cvičení, či nějaké sportovní aktivitě budete tuto bylinu konzumovat, výsledky se dostaví rychleji

 

Užití
Jedna kapsle obsahuje 500 mg extraktu. Užívejte vždy 2 kapsle denně podle potřeby a účinku. Dávkujte vždy před jídlem na lačno