Kotvičník zemní - Extrakt z plodů s 50% protodioscinů PROMO balení
Kotvičník zemní - Extrakt z plodů s 50% protodioscinů PROMO balení
Kotvičník zemní - Extrakt z plodů s 50% protodioscinů PROMO balení

Kotvičník zemní
Extrakt z plodů s 50% protodioscinů PROMO balení

Tribulus terrestris, Tribulus terrestris, Kotvičník zemní, Puncturevine, Caltrop
Produkt z Číny

Kotvičník zemní, nebo také Tribulus terrestris, je bylina pocházející původně z Číny a Japonska. Pro své účinky se používá především ve sportu, ale i osobním životě. Celý popis
Kotvičník zemní je jednoletá poléhavá bylina z čeledi kacibovitých s jasně žlutými kvítky. Pochází pravděpodobně z písečných mořských pobřeží Číny a Japonska. Léčilo se s ní již v Číne, Indii a Mezopotámii. Za popularizací kotvičníku zemního dnes stojí bulharští vědci.

 

Znáte ho, pokud se věnujete posilování. Suplementy z něj vyrobené se běžně prodávají pod latinským názvem rostliny - Tribulus terrestris.

 

Složení
Vliv na hormonální rovnováhu mají fytosteroly, konkrétně steroidní saponiny (furostanol, furostenedion, protodioscin, protogracilli a sapogenin diosgenin). Kromě nich obsahuje alkaloidy (harman,harmin), flavonoidy, třísloviny a vitamín C. Největší koncentrace látek se nalézá právě v oplodí. Patří mezi slabé inhibitory MAO. Pokud byste měli sami dostatek pohlavních ba v tomto směru by vám nijak neprospěl, můžete se těšit minimálně na příjemnou náladu jako po šálku dobrého zeleného čaje, způsobenou serotoninem.

 

Dávkování
Extrakt s obsahem 50% steroidních saponinů je připravený laboratorně ze sušeného kotvičníku. Doporučená denní dávka je jedna kapsle denně, dávku je možné zvýšit třeba v případě aktivních sportovců.
Tribulus terrestris, Autor: Forest a Kim Starr Obrázek užit pod licencí CC BY-SA 3.0